חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
"לא" לאנטנות ב"פאתי מודיעין". "כן" לאנטנות בתוך העיר

הסגן, וינרב מתנגד להקמתן של אנטנות סלולריות ליד תחנת הרכבת פאתי מודיעין ודורש לממש אך ורק את תכנית "האנטנות הידידותיות" שיפוזרו בתוך השטח הבנוי במודיעין. במקביל מסתבר שהחברות הסלולריות הקימו בשנת 2008 כמעט אך ורק "מתקני גישה" שאינם מצריכים קבלת אישורים. תמונת מצב סלולרית במודיעין.

 

מנחם בנטוב - mycity מודיעין - 13.04.09

סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בעיריית מודיעין, אלכס וינרב עדכן בשבוע שעבר את העיתונות המקומית על בקשות של חברות סלולריות מהוועדה המקומית לתכנון ולבניה, להתקין אנטנות חדשות במרחב העיר מודיעין.

עפ"י מכתבו של אלכס וינרב למהנדס העיר, עולה כי הבקשות כולן הן לאנטנות רבות עצמה ע"ג עמודי 45 מטר, שיותקנו בסמוך לתחנת הרכבת פאתי מודיעין.

עוד מסתבר מהנתונים של וינרב כי ברחבי העיר מודיעין מותקנות כבר כיום כ-54 אנטנות סלולריות מסוגים שונים. בידי הוועדה המקומית, ולמעשה, בידי עיריית מודיעין אין מיפוי מסודר של כל האנטנות הללו: לא של כמויות הקרינה שנפלטות מהן, ולא של שיוכן.

הבעיות אותן מעלה אלכס וינרב במכתבו והתנגדותו להקמת האנטנות בסמוך לתחנת הרכבת פאתי מודיעין, נועדו לקדם פעם נוספת את תכניתו להכנסתן של אנטנות דלות הספק לתוך השטח האורבאני- הבנוי בעיר.

"אני טוען שאין בסמכות הוועדה המקומית לאשר התקנת אנטנות שלא על פי תוכנית הפריסה שאושרה במועצת העיר 5.9.2005 ועדיין תקפה. (אם רוצים בכל זאת לפעול לא על פי התוכנית שאושרה, יש תחילה לבטלה במועצת העיר)". כותב וינרב ומוסיף:

"אין לחברות הסלולריות צורך בכמות הזו של אנטנות לרוב רב עוצמתיות, ובישיבת המליאה אסביר את הידוע לי על הסיבה שלדעתי החברות מעוניינות בעוד ועוד אנטנות ללא פרופורציה לכמות הטלפונים הניידים שברשות תושבי העיר. אטען שאני בעד ריבוי של אנטנות סלולריות, "זעירות ודלות הספק" שכן ריבוי אנטנות אלו מקטינות את הקרינה שמקבל המשוחח מהאנטנה".

כמעט במקביל למכתבו של הסגן, וינרב, בסוף השבוע שעבר התפרסם כי 90% מאתרי האנטנות שהוקמו בישראל ב-2008 נבנו בלא שהוגדרו כאתרים סלולריים רגילים, אלא כ"מתקני גישה אלחוטיים". הסיבה לכך: מתקנים אלה זכאים להקלות מבחינת החוק. במתקנים כאלה החברה הסלולרית אינה חייבת להוציא היתר בנייה להתקנת האנטנה או להודיע לציבור על ההתקנה.

הנתון עולה ממסמך שהעביר עו"ד מיכאל בך בשם "הפורום לסלולריות שפויה" ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. לדברי בך, את הנתון אישר פרופ' סטיליאן גלברג, ראש האגף למניעת רעש וקרינה במשרד להגנת הסביבה.

למעשה, דורש סגן ראש העיר אלכס וינרב ממהנדס העיר ומהעומד בראש הועדה המקומית, ראש העיר חיים ביבס, להיצמד לתכנית פריסת אנטנות בתוך השטח הבנוי במודיעין, תכנית שזכתה לברכת הדרך מאותו סטיליאן גלבג ומהחברות הסלולריות עצמן, כמו גם לאישור עקרוני ממליאת מועצת העיר.

אלא שחברי המועצה, כמו גם ראש העיר הקודם, משה ספקטור, משכו את ידם מהתכנית והיא לא עברה מהכוח אל הפועל. ההתנגדות הציבורית לתכנית, בין אם שבצדק ובין אם שלא, אשר מקורה הוא בעיקר חוסר אמון ציבורי ביושרה ובמידע המסופק, כמו גם במעשיהן ותכניותיהן של החברות הסלולריות ואפילו של המשרד להגנת הסביבה, (שזכו בספקנות הציבורית ב"יושר" ו"בעבודה קשה" במעשיהם לאורך השנים האחרונות).

על פניו נראה שגם כיום אין לסגן ראש העיר וינרב גב תומך אצל ראש העיר בכל הקשור לתכנית פריסת "האנטנות הידידותיות" בתוך המרחב הבנוי בעיר. ניתן היה להבין זאת גם במהלך דברי ביבס בישיבתה הסוערת של הועדה לאיכות הסביבה בחודש שעבר. במקביל, התנהגותן של החברות הסלולריות, כפי שעולה ממכתבו של עו"ד בך ליועץ מזוז, מחזקת עוד יותר את חוסר האמון הציבורי בתום הלב שבפעילותן של החברות, ומורידה פעם נוספת את מדד אמון הציבור בתכניתו של וינרב במודיעין, אפילו אם יש בה הגיון כלשהו.

והערה לסיום: כאן המקום להזכיר כי התנגדותו של סגן ראש העיר אלכס וינרב ודרישתו שלא לאשר את האנטנות רבות ההספק ליד תחנת הרכבת "פאתי מודיעין", אינה סותרת את התכנית שאושרה בעבר ע"י מועצת העיר. היא גם אינה סותרת, בשל כך, את תכנית הפריסה בה תומך אלכס וינרב עצמו. זאת משום שגם בתכנית הזו, שאושרה, האנטנות רבות העצמה שבהיקף החיצוני של העיר נותרות במקומן ואילו תנאי שהוסיפה היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד דנה חפץ-טוכלר, לחוזה המוצע מול החברות הסלולריות, שלא יוקמו אנטנות עצמתיות נוספות במודיעין, נדחה ע"י החברות שסרבו לאשר אותו ולחתום עליו.