חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
נתניה - פאניקה בשכונת ותיקים בעקבות ריבוי מקרי פטירה ממחלת הסרטן

התושבים: ''אנחנו בפאניקה. אין לנו מושג אם מדובר במקרה סטטיסטי נדיר, במזל רע או בגורם סביבתי-בריאותי''. עיריית נתניה מרגיעה: למרות שכל הבדיקות הארציות מראות על תקינות – נבצע ביוזמתנו בדיקות.

?Subject= - פאניקה בשכונת ותיקים בעקבות ריבוי מקרי פטירה ממחלת הסרטן">אופירה חסיד - קול השרון   - 16.06.09

קול השרון חושף: בהלה בשכונת ותיקים - בתוך כשלושה שבועות נפטרו ארבעה תושבים המתגוררים באזור רחוב נויפלד ממחלת הסרטן. במקביל, כך נודע לקול השרון, לפחות עשרה מתושבי השכונה מטופלים, לאחר שחלו גם הם בסרטן. בכל המקרים מדובר בגילוי המחלה במהלך השנתיים האחרונות. בעיריית נתניה מבינים את מצוקת ותחושות התושבים ומבקשים להרגיע: עד כה, בכל הבדיקות שבוצעו על-ידי הגורמים המוסמכים, המצב בשכונת ותיקים טוב מאוד - הן ביחס לרמות זיהום האוויר והן ביחס לבדיקות קרינה שבוצעו.

על תחושת התושבים הרחיב פעיל השכונות בכור ימין. ''אנחנו טוענים כבר שנים ארוכות, שבשכונת ותיקים ומסביב לה, באזור התעשייה הישן, ישנן אנטנות ומשדרים רבים הפולטים קרינה, וכן זיהום אוויר. אנחנו יודעים, שמעת לעת מבוצעות בדיקות והטענה היא שהכל תקין, אבל אותנו זה לא מרגיע לאור ריבוי המקרים''.

פעילי שכונה נוספים ציינו לקול השרון שמות עשרה תושבים נוספים, שחלו במחלה ומטופלים בדרגות שונות – כולם חלו במהלך השנתיים האחרונות.

במהלך שלושת השבועות האחרונים, כאמור, נפטרו מהמחלה הקשה ארבעה מתושבי השכונה, ביניהם, שני תושבים בגיל צעיר יחסית. ''זה פשוט לא הגיוני, שכל מי שנפטר מהמחלה גר באותו אזור, ברדיוס של פחות מקילומטר'', סיפרה לקול השרון גיסתו של אחד הנפטרים. ''מישהו חייב לבדוק מה קורה כאן, כי דיירי השכונה החלו לעשות אחד ועוד אחד ואנחנו פשוט בפאניקה. אין לנו מושג אם מדובר במקרה סטטיסטי נדיר, במזל רע או בגורם סביבתי-בריאותי''

בעקבות פניית עיתון קול השרון לחבר המועצה, ד''ר צבי זקס, הועבר הנושא באופן מיידי לבדיקת משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה .

במקביל, כך נמסר לקול השרון בתגובה מעיריית נתניה, כי ''עיריית נתניה מצרה על תחלואה ובמיוחד על אובדן חיי אדם. חשוב להדגיש כי מחקרים לגבי הקשר בין מחלות למפגעים סביבתיים נערכים על-ידי הרשויות המוסמכות במדינת ישראל, כולל משרד הבריאות ומשרד להגנת הסביבה''.

עוד הוסיף דובר העירייה, כי ''עיריית נתניה פנתה במיוחד למשרד הבריאות, לאור תלונות התושבים, אך לא קיבלה כל מידע על ממצאים חריגים באזורים האמורים. ברצוננו לציין, כי רמות הקרינה של אנטנות סלולאריות טרם הקמתן ולאחר הפעלתן , מקבלות היתרים כחוק ונמדדות באופן סדיר ורצוף. כל האנטנות המוצבות בישראל בכלל ובנתניה בפרט עומדות בכל דרישות התקינה לקרינה בלתי מייננת כפי שקבע המשרד להגנת הסביבה. יחד עם זאת, התחייב מנהל היחידה לאיכות הסביבה, לבקשת מ''מ ראש העיר אלי דלל ולתושב השכונה חבר המועצה יוסי מכלוף, לערוך בדיקות נוספות על חשבון העירייה בתחום הקרינה - כדי לשלול באופן סופי כל אפשרות ולו הקלושה ביותר להשפעת קרינה''.