חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
חדש בבריטניה: סלולרי לילדים בני 4

חברה בריטית מתכננת לשווק טלפון סלולרי שמעוצב במיוחד לילדים בני ארבע. ההחלטה מעוררת דאגה בקרב ההורים במדינה.

מאת: עידן דורנר, מערכת וואלה! חדשות - 23.06.09
חברה בריטית מתכננת לשווק טלפון סלולרי בשם firefly, המעוצב במיוחד לילדים בני ארבע. היוזמה מעוררת דאגה בקרב הורים רבים במדינה. יותר מ-7,000 מכשירים נמכרו כבר באירלנד והטלפון ישווק בבריטניה עוד לפני סוף השנה.


 

ה-firefly מעוצב בצבעים בהירים ועולה 85 ליש"ט. יש לו מערכת הפעלה פשוטה ומספר פונקציות מוגבל. הוא מגיע עם חמישה מקשים, מתג לכיבוי והדלקה ושני כפתורים עליהם יש דמות אישה ודמות גבר המכונים 'אמא' ו'אבא'. מקש נוסף מגיע עם ציור של ספר טלפונים המסוגל להכיל 20 מספרים. הורים שירכשו את המכשיר יוכלו לחסום מענה משיחות לא מזוהות.


 

אך למרות כל אמצעי הבטיחות הללו, קבוצות הורים מודאגות מכך שהמכשיר מיועד לילדים בגיל כל כך צעיר. יו"ר מועצת ההורים הארצית איין לינץ' אמרה כי "ההחלטה לשווק טלפון לבני ארבע מדאיגה אותנו. למה ילדים צריכים בכלל טלפון נייד? למה הם לא תחת השגחה תמידית של הוריהם, המורים שלהם או משגיחים כלשהם?".
מחקרים שמומנו על ידי ממשלת בריטניה מזהירים כי ילדים עשויים להיות פגיעים לקרינה הסלולרית. פרופ' בכיר שערך את אחד המחקרים טוען כי אסור שהורים יאפשרו לילדיהם גישה לטלפון נייד לפני חטיבת הביניים. לאחר מכן יש לעודד אותם לשלוח הודעות טקסט מקום לדבר, כדי להפחית את הקרינה על ראשם. "ילדים מגיבים אחרת לקרינה מייננת. אם ילד נחשף הרבה לשמש גדלים הסיכויים שלו לחלות בסרטן העור כשיגדל".

משווקי המכשיר, בני זוג מדבלין, טוענים כי הוא משווק להורים ולא לילדים: "הם לא מעוצבים כך שיגרמו לילדים לבזבז את זמנם בשיחות טלפון. גם אי אפשר לצלם או לשלוח הודעות טקסט, למרות שאחד הדגמים מאפשר לקבל הודעות SMS".