חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
השכן הציב אנטנה, השכנים יוצאים למאבק

אנטנה סלולרית שהציב בעל דירה בבת ים על הגג, איחדה את השכנים בסביבה למאבק על איכות חייהם. הדייר: אגיב בהמשך.

נעמה פרידמן  - Mynet בת-ים 02/08/09

חסרי מנוח: תושבים בבת ים מתארגנים למחאה נגד בעלים של דירה, שלטענתם הציב אנטנה סלולרית על גג בניין מגורים משותף. "הוא הציב על דעת עצמו אנטנה", הם טוענים. "הוא אפילו לא גר כאן, אבל אנחנו חוששים והוא מתפרנס מזה".

 

עוד לטענתם, בעל הדירה משכיר אותה, ומשתדל לכאורה להסתיר את האנטנה בעזרת עציצים ירוקים וגדר לאורך הגג.

"השוכרת הקודמת של הדירה סיפרה לנו שהוא מתכוון להציב על הגג אנטנה סלולרית", מספרת יו"ר ועד הבית המדובר, מירי ערב. "פנינו אליו ושאלנו אם זה נכון, והוא הכחיש מכל וכל. כשהאנטנה הוצבה זו כבר היתה עובדה מוגמרת,

 

"התחלתי לקבל טלפונים זועמים מדיירי הבניין ומדיירי השכונה, והתחלנו לפעול.

 

"כתבנו מכתבים למשרד לאיכות הסביבה וקיבלנו משם דוח. המשרד טען שהכול חוקי, וביקשתי שיראו לי מסמך שמאשר שהצבת האנטנה אינה מסוכנת לכאורה. "מי שענתה לי אמרה שאין לי מה לדאוג, ושהטלפון שלי מסוכן הרבה יותר. אם זה כל כך בטוח, למה לא דואגים לעגן את זה במסמך?"

 

"כבר עברתי דירה פעם אחת בגלל אנטנה סלולרית", אומרת בכעס גדול ענת לנקרי, אחת הדיירות בבניין. "מכרתי את הבית שלי ברחוב ליאון בלום בחולון, שם הוצבה אנטנה סלולרית. אני מפחדת. יש לי שלושה ילדים קטנים ופשוט ברחתי משם.

 

"אחרי שהציבו פה את האנטנה אני פשוט לא מתפקדת. אני חרדה וכועסת מאוד על החוצפה ועל חוסר ההגינות שמפגין בעל הדירה. שיציב את האנטנה על גג ביתו בראשון לציון. לא הגיוני שאני אברח מבית לבית בגלל הדבר הזה".

 

קבוצה של דיירים החברים בוועדי בתים בקרבת האנטנה התארגנה על מנות לפעול להסרתה. יו"ר ועד הבית בבניין סמוך, יהודית רפאלי אומרת. "כל המשפחה, כולל הילדים שלי, בטראומה מזה. הילדים לומדים בבית הספר על הנושאים האלה, והם שואלים שאלות, ובעיקר שרויים בפחד מתמיד. חדר השינה שלי ממוקם שלושה מטרים מהאנטנה, אני במתח אינסופי, הזוגיות של נפגעה, חיי המשפחה שלי נפגעו והחרדה מכרסמת בי".

 

"יש לי שלוש בנות", מוסיף רונן ציוני, המתגורר באיזור. "חדר הבקרה נמצא בדיוק מעל ראשן, והאנטנה עצמה מעל חדר השינה שלי. "הבנות שלי מדברות על זה בלי הפסקה, והחלו ללכת לבית הספר בדרכים שעוקפות את השכונה".

 

"שיפצתי את הבית והשקעתי המון כסף. היום אני רוצה לעבור דירה. לא מתאים לי לחיות בתוך הפחד הזה", טוענת ברכה לוגאסי, המתגוררת גם היא בבניין. לדבריה מצטרף גם הדייר בני זוהר: "אני מתגורר פה כבר עשר שנים. ברגע שהתקינו את האנטנה החלטתי לעזוב. לא מוכן לסכן את הבן שלי. אני מחפש שכונה שבה לא מוצבת שום אנטנה סלולרית. להישאר פה זה סיכון גדול מדי בעבור משפחתי".

 

הדיירים מתכננים להפגין מתחת לביתו של בעל הדירה בראשון לציון. "לא ננוח ולא נשקוט עד שלא יורידו את האנטנה הסלולרית", הם מבטיחים. בעל הדירה: "אני בחופשה. כשאחזור אגיב".

 

מי שנכנס לתמונה והבטיח לסייע במאבק הוא חבר מועצת העירייה, אסף כהן. חבר המועצה הגיש שאילתא בנושא למועצת העירייה ומקווה שזו תקיים בהקדם האפשרי דיון.