חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
התושבים יצאו למאבק נגד האנטנות הסלולריות

לדברי חברי ועד הפעולה של השכונות שפירא ובן גוריון מאז הוצבו אנטנות באזור "גדל שיעור חולי הסרטן בקרב האוכלוסייה וערך הנכסים ירד". דובר העיריה: "כל האנטנות בעיר מוצבות באישור המשרד להגנת הסביבה".

יעקב לוי  - mynet - 08.10.09

דיירים משכונות שפירא ובן גוריון באופקים מנהלים מזה תקופה ארוכה מאבק שמטרתו הסרת אנטנות סלולריות שממוקמות בסמוך לבתי מגוריהם. מדובר בין השאר באנטנות המוצבות ליד מגדל המים בכניסה לרחוב ירמיהו וליד שני בתי הספר התיכוניים.

 

 

"מאז הצבת האנטנות בשכונה" כותבים אנשי ועד הפעולה, משה קמחי, סעדיה אלוס ואורנה עמר, "גדל שיעור חולי הסרטן בקרב האוכלוסייה באזור. בנוסף לנזק הבריאותי שנגרם לתושבי השכונה, גם ערך הנכסים באזור ירד בשל האנטנות". מכתביהם נשלחו בין השאר לראש העיריה, צביקה גרינגולד, מבקר העיריה, צביקה בר דרור, למשרד הפנים ולעמותת 'אומץ', אך כל פניותיהם לא נענו.

 

בלית ברירה, פנו לאחרונה חברי ועד הפעולה למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, וגוללו בפניו את השתלשלות הדברים, ואת הסכנות הנשקפות להם מהאנטנות.

 

270 תושבים חתמו על עצומה שנשלחה למבקר המדינה, שבה הם מבקשים לסלק את האנטנות, שמוצבות באותם מקומות כבר מספר שנים.

 

חברי ועד הפעולה טוענים בין השאר כי "האנטנות הוצבו לאחר שהתקבל היתר מהעיריה בניגוד לחוק". חברי הוועד מסתמכים בדבריהם גם על דו"ח מבקר העיריה, צביקה בר דרור, לשנת 2008, שבו הוא מותח ביקורת על העיריה בנושא.

 

"הן בהתאם לבדיקת ראיה של הביקורת והן בהתאם לנתוני המשרד לאיכות הסביבה, הרי על גבי מגדל המים מוצבות אנטנות סלולריות, וזאת בניגוד לחוק", כתב מבקר העיריה באותו דו"ח. "לדעת הביקורת, ישנה בעייתיות בטיפול החסר של העיריה בעניין".

 

חברי ועד הפעולה, שמייצג את מאות התושבים, אמרו שאין בכוונתם להרפות עד לסילוקן של האנטנות. "אנו מבקשים להסיר את האנטנות מהמקום על מנת שנוכל להבטיח את בריאותנו התקינה ולהמשיך לנהל אורח חיים תקין", אמרו חברי הוועד.

 

דובר העיריה, שמעון בן קימון, מסר בתגובה: "כל האנטנות בעיר מוצבות באישור המשרד להגנת הסביבה. עם זאת, ישנה אנטנה שממוקמת ליד מגדל המים, כאשר מצד אחד יש בתי ספר תיכוניים ומצד שני שכונת מגורים. העיריה קיבלה החלטה להעביר את האנטנה מהמקום. לגבי שאר האנטנות אין כל החלטה, כי הן הוצבו בהתאם לחוק".