חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
מחקר שבדי: סלולרי מזיק למוח עכבר

חוקרים חשפו 32 עכברים לשדות אלקטרומגנטיים מטלפונים ניידים - פעם אחת בלבד; הממצאים: חלק מהתאים במוח הצטמקו וחלו בהם שינויים מבניים; החוקרים: הקשר בין קרינה לנזק מוחי - ברור

(פורסם בהארץ - 4 ביוני 2003)

מחקר מדעי שנערך בשבדיה מצא כי קרינה מטלפון נייד גורמת לפגיעה משמעותית בתאי מוח של עכברים. מכון הבריאות הלאומי של ארה"ב הביע דאגה לנוכח הממצאים, והוא ממליץ "לבחון ברצינות" את ההשלכות הבריאותיות שיש לשימוש בטלפונים ניידים.

המחקר החדש נערך באוניברסיטת לונד השבדית, והוא מתפרסם בגיליון האחרון של כתב העת שמפרסם מכון הבריאות האמריקאי, "Environmental Health Perspectives". החוקרים כבר הוכיחו בעבר כי חשיפת עכברים במעבדה לשדות אלקטרומגנטיים גורמת למעבר החלבון אלבומין מהדם למוח, וכעת פנו לבדוק את ההשפעה של מעבר החלבון על תאי המוח.

במסגרת המחקר נחשפו 32 עכברים לשדות אלקטרומגנטיים מטלפונים ניידים, פעם אחת בלבד. כל קבוצת עכברים נחשפה לקרינה ברמה אחרת - כשאחת הרמות זהה לזו שאליה נחשף אדם שמשוחח בטלפון נייד. 50 ימים לאחר החשיפה החד-פעמית נבדקו העכברים, ושוב התברר כי הקרינה הביאה לחדירת אלבומין אל המוח. אלא שבמחקר זה התברר גם כי בעקבות זאת הצטמקו חלק מהתאים, בכל אזורי המוח, וחלו בהם שינויים מבניים. בהשוואה בין הקבוצות נמצאה התאמה גדולה בין רמת קרינה גבוהה יותר לנזק גדול יותר לתאי המוח.